Haberler / Sokak Hayvanları Basın Bülteni

Sokak Hayvanları Basın Bülteni


Sürat Kargo - Sokak Hayvanları

Sürat Kargo
“Hayatı Paylaş” diyerek şehrin ücra noktalarında ve insanların ulaşamadığı alanlarda kış şartlarına maruz kalan, sahipsiz sokak hayvanlarına, kuru mama ve su desteği veriyor.


Sürat Kargo geliştirdiği sosyal sorumluluk kampanyası “Hayatı Paylaş” projesi kapsamında Durusu ve Göktürk yakınlarındaki sokak hayvanlarına su ve yem ile besledi.

Soğuk hava koşullarına dikkat çekmek ve sokak canlılarının ihtiyaçları ile ilgili farkındalık yaratmak için bu tarz etkinlikleri sürekli yaptıklarından bahseden Mehmet Dedeoğlu; “Sürat Kargo olarak, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bizler doğayı tüm canlılarla paylaştığımızı biliyor ve bu bilinçle de soğuk hava koşullarında bizlere muhtaç olan canlarımıza sıkça ulaşıyoruz. Özellikle Taksim ve Gümüşsuyu’ nda bulunan Mama Otomatlarımızda 7/24 besleme yapılmakta ve plastik atıkların da geri dönüşümü sayesinde isteyen herkes bu otomatlarımıza plastik şişe atarak kaplara mama dolmasını sağlayabiliyor. Sürat Kargo olarak hem atık toplanmasını hem de sokak hayvanlarının beslenmesini sağlıyoruz.

Bizler hayatı tüm canlılarla birlikte yaşamak ve çevremize olan duyarlılığımızı bir bilinç olarak yaymak adına sosyal sorumluluk projelerimize ağırlık veriyoruz ve biliyoruz ki iyilik bulaşıcıdır umarız herkes de çevre bilinci ile hareket eder dedi.